Arama Motoru Optimizasyonu (SEO- Search Engine Optimization)SEO search engine optimization yani arama motoru desteği ile siteniz bir numara olsun.
Günümüzde internet her alanda yerini almış ve hızla yayılan bir teknoloji. Her geçen gün internet artan popülaritesiyle her alanda olduğu gibi ticari alanda da bir numara olmak için hızla ilerliyor. İnternet ortamında ister ticari amaçlı olsun ister sadece tanıtım amaçlı olsun rekabet etmek isteyen her site artık arama motorları sayesinde kendilerini bu rekabette öne çıkarıyorlar. İşte internetteki rekabet ortamına yön veren bu gücü ortaya çıkarmak isteyen herkesin ilk duyduğu kelimelerden biri Arama Motoru Optimizasyonu (SEO - Searc Engine Optimization) 'dur.

Peki SEO ne anlama gelmektedir?
Arama motorları nasıl işlemektedir?
Google gibi arama motorlarından en iyi nasıl verim alınır?

Bunlar web sitesi olan, internet ticaretinde etkili olmak ve internet ortamında ön plana çıkmak isteyen hemen hemen herkesin aklındaki sorulardır.


SEO - Arama Motoru Optimizasyonu Nedir?

SEO kelime anlamı olarak arama motoru optimizasyonu anlamına gelen ingilizce search engine optimization kelimelerinin kısaltmasıdır. Arma motoru internette aradığınız sayfaları kendi veritabanına kaydeden ve daha sonra sizin aradığını kelime yada kelime gruplarına göre bu sayfaları listeleyerek size sunan Google, Bing ve Yahoo gibi web siteleridir. Arama motoru optimizasyonu ise, bir web sitesi için doğal yada organik (algoritmik ) arama sonuçları ile arama motorlarından gelen ziyaretçi trafiğini ve gelen ziyaretçilerin kalitesini artırmak için geliştirilen yöntemlerin tamamına verilen isimdir.

Arama Motorları Nasıl Çalışır?

Arma motorları genel olarak tarayıcı tabanlı (crawler-based) ve insan destekli (human-powered) dizinler olarak arama işlemi gerçekleştirir. Bu iki arama şeklinde de arama motorları çok farklı yollar kullanarak listeleme yaparlar. Arama motorlarının siteleri arama şekillerini kavramak, sitemizi arama motorlarının kolay bir şekilde indeksleyebilmesi için kullanacağımız en etkili arama motoru optimizasyonu yöntemlerindendir.

A) Tarayıcı tabanlı ( Cravler-based ) arama motorları : Google gibi tarayıcı tabanlı arama motorları, otomatik olarak listeleme yaparlar. Bu tür arama motorları, bir siteyi tararken yavaş yavaş ilerleyen örümcek gibi hareket ederler ve arama yapan kullanıcılara taradıkları veriyi listelerler. Eğer sitenizi güncellerseniz tarayıcı tabanlı arama motorları, güncellediğiniz bu kısımları bulur ve bu değişikliklere göre sizi tekrar indeksler.

B) İnsan destekli dizinler : İnsan destekli dizinler, internet sitelerini indeksleme işlemlerini gerçekleştirirken örümceklerden değil, açık dizin diye adlandırılan Open Directory’nin yaptığı gibi insanlardan yararlanır. Biz HM yazılım olarak sitenizin internet ortamındaki görünürlülüğünü ve rekabet gücünü artırmak için SEO hizmetlerimiz arasında bu hizmetide başarı ile sürdürmekteyiz.

Diğer Arama Motoru Optimizasyon Yöntemleri :

- Arama Motorları Sayfa Rütbeleri (Page Rank)
- Alan Adı (Domain) Seçimi
- META Tag ve Kod Kullanımı
- Arka Bağlantı (Back Link) Kullanımı
- RSS Ekleme Kullanımı

HM Yazılım olarak internet sistenizi google başta olmak üzere bir çok arama motorlarında en üst sıralarda görünmesini sağlarız. Böylece internet ortamında ihtiyacınız olan müşteri kitlenizin size daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşmasını sağlarız. Reklamın ticari rekabette çok büyük bir güç olduğu günümüzde, en etkili reklam yöntemlerinden biri olan internet ortamını size çok uygun fiyatlarda kontroletme imkanını sunuyoruz. Profesyonel ekibimiz ile sitenizi düzenler ve arama motorlarına uygun hale getiririz. En geç iki hafta içinde SEO hizmetini HM yazılım şirketimiz farkıyla hissedeceğiniz garanti ediyoruz.


 

 

 

Web Tasarımcı
>> Anasayfa

>> Hakkımızda

>> İletişim
>> Web Tasarımı

>> Masa Üstü Yazılımları

>> SEO Desteği
(Arama Motoru Optimizasyonu)

>> Uzaktan Eğitim

>> Veritabanı Yönetimi

>> Gömülü Sistem Programlama

Copyright © 2011 - 2012 | Happy Maker ( Mutlu YAPICI ) Yazılım Şirketi - Bu Sitenin Tüm Kullanım Hakları HM Masa Üstü ve Web Yazılım Şirketine Aittir. Bu Sitenin Tamamı veya Hiçbir Bölümü Şirket Sahibi Mutlu YAPICI 'dan İzin Alınmadan Kullanılamaz. (All Rights reserved No part of this website may be reproduced unless for personal use without prior permission from Mutlu YAPICI) www.HMYAZILIM.com
This Web Site Has Been Coded by Happy Maker. Bu Site Mutlu Yapıcı Tarafından Kodlanmıştır.

Yukarı GİT