Masa Üstü Yazılım ProgramlamasıMasa üstü yazılım programlama. muhasebe programı, stok kontrol programı, internet kafe programı.
Masaüstü yazılımları, küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaç duyabileceği temel hesap-stok
yazılımlarından bankalarda kullanılan aynı zaman sürecinde milyonlarca kullanıcının bağlı bulunduğu
sistemler gibi farklı amaçlara hizmet edecek şekilde ölçeklendirilebilmekte, üzerinde çalıştığı işletim
sisteminin tüm altyapı, güvenlik, sıkıştırma, depolama ve benzeri avantajlarından faydalanabilecek
şekilde tasarlanabilmektedir.

     HM masa üstü yazılım çözümleri sayesinde, iş takiplerinizi, stok konrollerinizi, araç filonuz için rota
kontrolerinizi ve daha bir çok masa üstü yazılım ihtiyaçlarınızı, hızlı, verimli, kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
Güçlü arka plan kodlaması ve kullanıcı dostu arayüz tasarımlarımız sayesinde geliştirdiğimiz masa üstü yazılımları güvenli,
hızlı ve kolay bir biçimde kullanarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Profesyonel ekibimizin güçlü programlama yeteneği sayesinde, geliştirdiğmiz masaüstü yazılımlarında kullanıcı arabirimi, işletim sisteminin sunduğu olanaklar doğrultusunda en verimli şekilde tasarlanmaktadır.

Çalıştığımız işletim sistemi platformları ve kullanabildiğimiz programlama dilleri :

* Bütün Windows İşletim Sistemi Versiyonları,
* Unix İşletim Sistemi,
* C, C++, Java, Visual Studio .Net (VB.NET, C#), XML,
* SQL, MS SQL Server, Microsoft Access, MySQL,
* PHP, FLASH

     HM yazılım şirketi olarak masa üstü geliştirdiğimiz yazılımlarımızda performans, ergonomik ve güçlü tasarım, kararlı çalışma garantisi ve sürekli teknik destek garantisi veriyoruz. Ayrıca HM masaüstü yazılım programlama olarak geliştiememizi istediğiniz masa üstü yazılımlarınızı daha verimli bir biçimde ve istediğiniz zaman istediğiniz yerden kontrol edebilmeniz için online olarak kontrol edebilme imkanınıda sunmaktayız. Masa üstü yazılımları ve web yazılımlarını hızlı, güçlü ve kararlı bir şekilde çalışma imkanını sunuyoruz.

     Güçlü programla yeteneğine sahip ekibimiz ile genetik algoritmanında içinde bulunduğu bir çok yapay zeka algoritma teknikleri ile geliştirdiğimiz masa üstü yazılımlarının daha verimli ve güçlü bir şekilde çalışmasını sağlamaktayız.

 

Masa Üstü Yazılım Geliştirme


HM yazılım olarak Web tasarımı, SEO optimizasyonu, Uzaktan Eğitim Sistem Kurulum Hizmetinin yanında Masa Üztü Yazılım Programlama alanında da hizmet sunmaktayız. PC ortamında işlerinizi hızlı, güvenli ve kolay bir şekilde gerçekleştirebilmeniz için istekleriniz doğrultusunda masa üstü yazılımlar geliştirmekteyiz. Profesyonel olarak geliştirdiğimiz yazılımları sadece sizlerin hizmetine sunmakla kalmayıp aynı zamanda bilimselliklerini kanıtlayarak birer makale halinede getirmekteyiz. Daha önce geliştirmiş olduğumuz masa üstü programlardan bazıları aşağıda belirtilmiştir. Siz isteyin HM yazılım olarak biz programlayalım ve hayata geçirelim.

Konuşma Tanıma Sistemi ( Ses Komutlarıyla Bilgisayar Kontrol Yazılımı )


Teknolojideki gelişmeler sayesinde, insanlar giderek büyük kolaylıklara kavuşmaktadır. Konuşma tanıma teknolojisi de insanların klavye ve fare kullanmadan bilgisayar ile iletişim kurmasıdır. Bu teknoloji, özellikle görme ve bedensel engelli insanlar için son derece önem taşımaktadır. Çünkü onlar için bilgisayarı sesleriyle kontrol edebilmek büyük rahatlıktır ve ülkemizde bu tür yazılımlara oldukça ihtiyaç vardır. Bu nedenle bu çalışmada bir windows işletim sisteminin internet tarayıcısını, media oynatıcısını, hesap makinesini, farenin istenilen yönde hareketini, görev çubuğundaki programlar arasındaki geçişleri ve masa üstü özelliklerini kullanıcının verdiği sesli komutlarla kontrol eden, bir program geliştirilmiştir. Sistemin başarımı kişiden bağımsız gerçekleştirilmiştir. Sistem Dikte API ile geliştirilmiştir.

Geliştirilen Program ile Yapılabilecek İşleemlerden Bazıları :

* Ses komutları ile internet tarayıcılarını kolay bir şekilde açabilir, istedikleri sayfalar arası geçiş yapabilir ve internet tarayıcılarını daha etkili ve kolay bir şekilde kontrol edebilirler.
* Aynı şekilde ses komutları ile medya oynatıcısını açabilir istedikleri şarkıyı ileri ve geri komutları ile seçebilir, sesi açıp, sesi kısabilir ve medya onatıcısının diğer özelliklerini kolay bir şekilde kontrol edebilirler.
* Sesli komutlar ile hesap makinesi açılabilinir, toplama, çıkarma, çarpma, bölme gibi basit işlemlerin yanında karekök ve üs alma işlemleride gerçekleştirilebilinir.
* Ses komutları ile bilgisayar kapatılabilinir, yeniden başlatılabilinir ve oturum kapatılabilinir,
* Ayrıca sistemde ses komutları ile sistem fare kontrolü gerçekleştirilerek farenin tüm özelliklerin, ellerini kullanamayan insanlarımızın kolay bir şekilde kontrol edebilmelerine olanak sağlanmıştır.

Bu program windows işletim sistemindeki birden çok özelliğin ve programın ses komutları ile kontrol edilebilmesini sağlamaktadır Arzu edilmesi halinde bir çok farklı işlemin ses komutları ile gerçekleştirilmesi sağlanabilir ve bir çok cihaz kontrolüde bu yöntemle yapılabilinir.

HM Yazılım olarak geliştirdiğimiz programları bilimsel zemine taşıyıp makale veya bildiri olarak yayınlayarak kalitemizi artırmaktayız. Yine bu yazılımızda bilimsel ortama taşınmış ve yayınlanmıştır.


Masa üstü program geliştirme ve masa üstü yazılım sistemleri. Firmamı Ankara 'daki en iyi Web Tasarımı, masa üstü program geliştirme ve uzaktan eğitim kurulum firmaları arasındadır. Bu çalışmada ses komutları ile bilgisayar kontrolü masa üstü yazılımı geliştirilmiştir.

 

Genetik Algoritma İle Ders Çizelgeleme Programı


Geliştirdiğimiz bu program, kaynak kısıtlı ders çizelgelemeye yönelik olarak genetik algoritma ile hazırlanmıştır. Genel olarak tüm eğitim kurumlarında ve özelliklede çok sayıda öğrenciye sahip üniversitelerde otomatik ders programı (çizelgesi) hazırlamak, bir öğrencinin, öğretim elemanın veya şubenin derslerinin çakışmaması, herhangi bir derslikte aynı saate birden fazla dersin konmaması gibi bir çok kısıt altında çözülmesi gereken zor (NP-hard) bir optimizasyon problemidir. Öğrencilerin ve öğretim elemanlarının memnun olacakları bir ders programı hazırlama her üniversitede ve okulda problem olmaktadır. Bu problemin çözülmesi genelde üniversitelerde ve okullarda birden fazla görevlinin aylarca çalışması sonucunda mümkün olabilmektedir. Çizelgeleme problemleri belirlenen kullanıcı kısıtlar göz önüne alınarak optimal ders atanmasını gerektirir. Üniversitelerde otomatik ders programı hazırlama bir çizelgeleme problemidir. Amaç, belirli kısıtlar kapsamında ilgili dönemde açılan bütün derslerin, dersi verecek öğretim elemanı ve dersin verileceği şube ile eşleştirilerek zaman çizelgesine belirlenen dersliklere göre yerleştirilmesidir. Çözümü zor olan bu tür problemlerde, kesin çözüm veren bir algoritmanın hazırlanması oldukça zordur. Bunun için bu tip problemlerde yalın optimal çözümü veren sezgiseller (heuristic) algoritmalara ihtiyaç vardır. Bu yüzden bu ders çizelgeleme programı ( ders programı oluşturma programı ) genetik algoritma yöntemi ile geliştirilmiştir.

Herhangi bir eğitim kurumunun ihtiyaç duyduğu kısıtların kolayca girilebildiği, çözümlerin üretilebildiği, değiştirebildiği ve bilgilerin saklanabildiği, otomatik ders programı hazırlayan uygulama genetik algoritma kullanılarak geliştirilmiştir. En uygun yaklaşımı en kısa sürede bulmak için, tam genetik algoritma ve yarı genetik algoritma seçenekleri ile birlikte geliştirilmiştir edilmiştir. Böylece opsiyonel olarak daha hızlı sonuçlarda elde edilebilinmektedir. Geliştirdiğimiz program çok esnek olup bir çok kısıtın girilmesine izin vererek öğretmenlerin isteğine uygun ders programı oluşturulmasına olanak sağlamaktadır. Ayrıca oluşturulan programda istenirse el ile de düzenleme yapılmasına olanak sağlamakta ve oluşturulan programı excel ortamına aktarabilmektedir. Ek olarak geliştirdiğimiz program sadece ders programı ( ders çizelgesi ) oluşturmakla kalmayıp, öğretmenlerin ücrete tabi ders saatlerinide hesaplayarak excele aktarmaktadır.

HM yazılım olarak bu tür programları müşteri isteğine göre optimize ederek daha verimli çalışan yazılımlar geliştirmekteyiz.


Firmamız Ankara 'daki en iyi Web Tasarımı, masa üstü program geliştirme ve uzaktan eğitim kurulum firmaları arasındadır. Bu çalışmada otomatik ders çizelgeleme programı ( Ders programı oluşturma programı) yazılımı geliştirilmiştir. Okullar ve özellikle de Üniversiteler için ders çizelgesi oluşturma programı olarak oldukça fonksiyoneldir.

 

 

 

Web Tasarımcı
>> Anasayfa

>> Hakkımızda

>> İletişim
>> Web Tasarımı

>> Masa Üstü Yazılımları

>> SEO Desteği
(Arama Motoru Optimizasyonu)

>> Uzaktan Eğitim

>> Veritabanı Yönetimi

>> Gömülü Sistem Programlama

Copyright © 2011 - 2012 | Happy Maker ( Mutlu YAPICI ) Yazılım Şirketi - Bu Sitenin Tüm Kullanım Hakları HM Masa Üstü ve Web Yazılım Şirketine Aittir. Bu Sitenin Tamamı veya Hiçbir Bölümü Şirket Sahibi Mutlu YAPICI 'dan İzin Alınmadan Kullanılamaz. (All Rights reserved No part of this website may be reproduced unless for personal use without prior permission from Mutlu YAPICI) www.HMYAZILIM.com
This Web Site Has Been Coded by Happy Maker. Bu Site Mutlu Yapıcı Tarafından Kodlanmıştır.

Yukarı GİT