Veritabanı Sistem Tasarımı ve YönetimiHm yazılım veritabanı sisteminizi tasarlayar kurar
Düzgün tasarlanmış bir veritabanı, güncel ve doğru bilgilere erişiminizi sağlar. Doğru tasarım, veritabanı çalışmalarınıza yönelik hedeflerinizi başarmanız açısından son derece önemli olduğu için düzgün tasarım ilkelerini öğrenmek adına gerekli zaman yatırımını yapmak akıllıca olacaktır. Bunun neticesinde gereksinimlerinizi karşılayan ve değişen koşullara kolaylıkla uyum sağlayan bir veritabanı elde edebilirsiniz.

     HM yazılımolarak veritabanı sisteminizi baştan tasarlar ve yönetim sistemini geliştiririz. Böylece verileriniz daha güvenli ve daha hızlı bir şekilde erişilebilir hale gelir. Düzenli ve iyi tasarlanmış bir veritabanı tüm sisteminizin daha hızlı ve düzgün çalışmasını sağlayabilir. Ayrıca iyi tasarlanmış bir veri tabanı sistemi sizi ve şirketinizi veri kaybından korur ve veri kaybına bağlı çok büyük ticari kayıplara uğramanızı önler. Bu sebeple HM yazılım olarak verilerinizin güvenliği için sürekli çalışıyor ve bilgilerimizi güncel tutuyoruz.

  Düzgün veritabanı tasarımı nedir?

    Veritabanı tasarımı işlemine belli ilkeler yön verir. İlk ilkeye göre bilgilerin yinelenmesi (gereksiz veri olarak da bilinir) kötüdür; çünkü bunlar gereksiz alan kaplar, hata ve tutarsızlık olasılığını artırır. İkinci ilkeye göre bilgilerin doğru ve tam olması önemlidir. Veritabanınızda yanlış bilgiler varsa, veritabanından bilgi alan raporlar da yanlış bilgi içerecektir. Sonuç olarak, bu raporlar esasında alacağınız kararlar yanlış bilgilere dayanacaktır.

Bu nedenle düzgün bir veritabanı tasarımı aşağıdakileri gerçekleştirir :

* Gereksiz verileri azaltmak için bilgilerinizi konulara göre oluşturulmuş tablolara böler.
* Gerektikçe tablolardaki bilgileri birleştirmek üzere Access'e ihtiyaç duyduğu bilgileri sunar.
* Bilgilerinizin doğruluğunu ve tutarlılığını sağlar ve destekler.
* Veri işleme ve raporlama gereksinimlerinizi birbirleriyle uyumlu hale getirir.


 

 

 

Web Tasarımcı
>> Anasayfa

>> Hakkımızda

>> İletişim
>> Web Tasarımı

>> Masa Üstü Yazılımları

>> SEO Desteği
(Arama Motoru Optimizasyonu)

>> Uzaktan Eğitim

>> Veritabanı Yönetimi

>> Gömülü Sistem Programlama

Copyright © 2011 - 2012 | Happy Maker ( Mutlu YAPICI ) Yazılım Şirketi - Bu Sitenin Tüm Kullanım Hakları HM Masa Üstü ve Web Yazılım Şirketine Aittir. Bu Sitenin Tamamı veya Hiçbir Bölümü Şirket Sahibi Mutlu YAPICI 'dan İzin Alınmadan Kullanılamaz. (All Rights reserved No part of this website may be reproduced unless for personal use without prior permission from Mutlu YAPICI) www.HMYAZILIM.com
This Web Site Has Been Coded by Happy Maker. Bu Site Mutlu Yapıcı Tarafından Kodlanmıştır.

Yukarı GİT